Компромат из достоверных источников

Уважаемые заказчики DDoS-атак! Рекомендуем Вам не тратить деньги и время впустую, так что если Вас что-то не устраивает на нашем сайте - значительно проще связаться с нами - [email protected]

Заказчики взлома сайта, мы можем бадаться с Вами вечно, но как Вы уже поняли, у нас нормально работают бекапы, а также мы и далее легко будем отлавливать и блокировать ваши запросы, поэтому также рекомендуем не тратить деньги и время впустую, а обратиться к нам на вышеуказанную почту.


НБУ: з-під застави банку Михайлівський злочинно вивели активи на 2 млрд грн

НБУ: з-під застави банку Михайлівський злочинно вивели активи на 2 млрд грн

Abos.Ru
НБУ: з-під застави банку "Михайлівський" злочинно вивели активи на 2 млрд грн

НБУ в офіційній заяві повідомив, що 19 травня кредитний комітет банку «Михайлівський», всупереч обмеженням НБУ та без доведення до відома куратора, прийняв низку рішень, що дозволили вивільнити забезпечення за кредитами пов`язаних осіб банку заставною вартістю понад 2 млрд. грн.

«Національний банк України надіслав правоохоронним органам листа щодо діяльності ПАТ “Банк Михайлівський”, яка може свідчити про наявність в діях керівників банку ознак організованої злочинності.

Національний банк України зазначив, що 20.05.2016 в банку не працював програмний комплекс “Операційний день банку Б2″. Внаслідок чого ПАТ “Банк Михайлівський” своєчасно не було подано до Національного банку статистичну звітність та не проводились платежі клієнтів.

Куратор Національного банку отримав доступ до інформації вже після закінчення операційного дня 20 травня та виявив значну кількість операцій, що були заведені в систему в офлайн-режимі. Ці операції з переведення вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов`язаної з банком, на баланс банку, збільшили навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на 1,1 млрд. грн. Варто зазначити, що всі ці вклади складалися із максимально наближених до гарантованої Фондом суми – 200 тис. грн.

Також 19 травня банк переуступив вимоги боргу за кредитами фізичних осіб обсягом майже 700 млн. грн. За даними ПАТ “Банк Михайлівський”, фінансова компанія сплатила за договором кошти з власного рахунку у банку. Відступлення прав вимоги за цим кредитним портфелем відбулося за значно нижчою ціною, що дає усі підстави, відповідно до ст. 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», вважати ці правочини нікчемними. Нагадаємо, раніше Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звертав увагу позичальників ПАТ “Банк Михайлівський”, що банк залишається єдиним дійсним кредитодавцем за укладеними раніше договорами.

Крім того, 19 травня кредитний комітет ПАТ “Банк Михайлівський” всупереч обмеженням Національного банку та без доведення до відома куратора прийняв низку рішень, що дозволили вивільнити забезпечення за кредитами пов`язаних осіб банку заставною вартістю понад 2 млрд. грн. 

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на даний момент працює над визнанням цих операцій нікчемними», – констатували в НБУ.

Як  Finbalance, НБУ опублікував оновлену структура власності банку «Михайлівський» – станом на 19 травня, відповідно до якої серед бенефіціарів цієї фінустанови немає Віктора Поліщука – співвласника “Ельдорадо”, бізнес-центру “Гуллівер”; його дружина – нібито племінниця дружини російського прем`єра Медведєва; він вважався близьким до “Сім`ї”.

Нагадаємо, в офіційному повідомленні НБУ від 23 травня про визнання банку «Михайлівський» неплатоспроможним констатувалося, що «станом на 23 травня 2016 року 100% акцій банку належить ТОВ “Екосіпан”, 92,5% якого належить Віктору Поліщуку, 3,9% – Ігорю Дорошенку та 3% – Віктору Єрасову».

Того ж таки 23 травня на сайті банку «Михайлівський» була оприлюднена заява, що «19 травня 2016 року відбулися зміни у структурі власності ТОВ “Екосіпан”, якому належить 100% акцій ПАТ «Банк Михайлівський». Власник істотної участі Віктор Поліщук продав належну йому частку в статутному капіталі ТОВ “Екосіпан” у розмірі 92,501% на користь групи інвесторів – фізичних осіб. Внаслідок такого придбання жодний з інвесторів не отримав істотної участі в ПАТ “Банк Михайлівський “. Відповідно до норм чинного законодавства був проінформований НБУ.

За даними держреєстру станом на 18.05.2016 перелік засновників ТОВ «Екосіпан» був таким:

- Поліщук Віктор Степанович (внесок до статутного фонду – 464,75 млн грн); 
- Дорошенко Ігор Вікторович (19,59 млн грн); 
- Єрасов Віктор Володимирович (15,07 млн грн); 
- Шастун Василь Федорович (3,01 млн грн).

Експерти пов`язують зміни в структурі власності банку “Михайлівський” перед визнанням його неплатоспроможним у т.ч. зі спробою Віктора Поліщука убезпечитися від судових претензій з боку НБУ та Фонду гарантування, які можуть (могли б) виникнути, з огляду на банкрутство “Михайлівського” та очікувані виплати компенсацій вкладникам.

При цьому прес-служба НБУ в коментарі для ЗМІ , що Нацбанк не погоджував придбання істотної участі в банку «Михайлівський» фізичними особами, яким ключовий акціонер банку Віктор Поліщук нібито продав свою частку напередодні введення в банк тимчасової адміністрації, оскільки зазначені особи не зверталися до регулятора за відповідним узгодженням.

Як зазначили в НБУ, публікація оновленої структури власності банку “Михайлівський” не означає узгодження регулятора, при цьому регулятор у межах законодавства не проводить погодження відчуження істотної участі у банку і не може заборонити вихід зі складу акціонерів. При цьому факт публікації на сайті регулятора даних про структуру власності банку не означає, що ця структура власності відповідає встановленим вимогам щодо її прозорості.

Також Нацбанк підкреслив, що в рамках чинного законодавства власники істотної участі зобов`язані вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку, при цьому власник істотної участі визначається не залежно від формальної частки в капіталі банку.

Топ