Компромат из достоверных источников

Уважаемые заказчики DDoS-атак! Рекомендуем Вам не тратить деньги и время впустую, так что если Вас что-то не устраивает на нашем сайте - значительно проще связаться с нами - [email protected]

Заказчики взлома сайта, мы можем бадаться с Вами вечно, но как Вы уже поняли, у нас нормально работают бекапы, а также мы и далее легко будем отлавливать и блокировать ваши запросы, поэтому также рекомендуем не тратить деньги и время впустую, а обратиться к нам на вышеуказанную почту.


Банк Фінанси та кредит мав 500 млн грн. на коррахунку на момент введення тимчасової адміністрації

Банк Фінанси та кредит мав 500 млн грн. на коррахунку на момент введення тимчасової адміністрації

Abos.Ru
Банк "Фінанси та кредит" мав 500 млн грн. на коррахунку на момент введення тимчасової адміністрації

Водночас чи не апогеєм стала вже публічна заява директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Костянтина Ворушиліна від 10 вересня про те, що «”Фінанси і кредит” вже не проблемний» (цитата). «Банк почав нормально функціонувати, виконує всі нормативи Національного банку. Є скарги, але тим не менше банк вийшов на той рівень, щоб рухатися далі», – констатував Ворушилін.

Офіційний реліз НБУ про визнання банку «Фінанси та кредит» неплатоспроможним лишає більше питань, ніж дає відповідей.

У ньому цитується глава НБУ Валерія Гонтарева, яка зазначила, що з 17 серпня фінустанова перейшла «на звичайний режим роботи». «Національний банк продовжував у щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку. Коли акціонер не виконав свої зобов’язання – ми швидко відреагували», – зауважила керівник Нацбанку. При цьому вона звернула увагу, що «левова частка активів банку була пов`язана з кредитуванням бізнесу самого акціонера», а «коли довелося розраховуватися з боргами та продавати активи – акціонер у встановлений термін цього не зробив».

Наче все зрозуміло. Проте різка зміна в тональності заяв НБУ за останні кілька тижнів (враховуючи в т.ч. згадане вище скорочення портфелю інсайдерських кредитів на 3 млрд грн) та акцент на необхідності продажу Костянтином Жеваго активів тільки підливають олії у вогонь поширеної версії/чутки на ринку, що його «особливо смачні активи» не отримали деякі «сірі кардинали» нинішньої влади, які нібито дуже цього прагнули. От, мовляв, і планують “надолужити” під час ліквідації банку…

У будь-якому разі нагадаємо, що “Фінанси та кредит” сам зізнався у звітності за ІІ квартал, що його значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними особами становило 142,81%, при тому, що визначений Нацбанком допустимий максимум – 25%. Але це був далеко не найвищий показник у банківській системі – як де-юре (деякі банки зізналися в ще гірших показниках), так і де-факто (більшість учасників ринку «інсайдерські» портфелі поки що адекватно не «засвітили»). Крім того, як  редакцію Finbalance у фінустанові ще в липні, НБУ надав «Фінанси та кредит» трирічний термін для проведення роботи по реструктуризації кредитного портфелю банку і приведення у відповідність показників звітності банку. І регулятор цю інформацію не спростовував, до речі.

У релізі НБУ також вказується, що акціонер банку «Фінанси та кредит» не зміг виконати «свої письмові зобов’язання щодо підтримки ліквідності та нормативів банку в узгоджені строки, зокрема не досягнув рекомендованих показників обов’язкового резервування, достатності регулятивного капіталу та ліквідності».

Безумовно, не виключено, К. Жеваго не вдалося, наприклад, остаточно домовитися з необхідною кількістю вкладників про конвертацію їх депозитів у капітал, які, як повідомляла В. Гонтарева, мали забезпечити докапіталізацію банку на 1,5 млрд грн. Разом з тим збори акціонерів «Фінанси та кредит» тільки 17 серпня ухвалили рішення про відповідне збільшення його статутного капіталу, а підписка на акції мала здійснюватися впродовж одного календарного року. Можливо, справа в тому, що К. Жеваго у стислі терміни сам мав внести капітал на 1 млрд грн. і цього не зробив? Але ж помітно більшу суму – 2,6 млрд грн. – у 1-му півріччі він знайшов, чим явно засвідчив серйозність намірів підтримувати банк… Чому ж тоді такий поспіх?..

Можна також припустити, що під туманними формулюваннями регулятора в релізі малося на увазі в т.ч. різке скорочення регулятивного капіталу, яке могло бути зумовлене, наприклад, швидкими й значними збитками. Проте джерела, знайомі з ситуацією в «Фінанси та кредит», запевнили редакцію Finbalance, що за підсумками ІІІ кварталу банк виходив «на невеликий, але плюс».

Щодо ліквідності, то вони зазначали, що на момент введення тимчасової адміністрації на коррахунку банку «Фінанси та кредит» було 500 млн грн. «Це більш ніж переконливо», – констатує наш співбесідник.

Ще одна версія щодо причин визнання неплатоспроможним банку «Фінанси та кредит», яка звучить на ринку, – це, мовляв, ймовірне зближення К. Жеваго з «Батьківщиною» Ю. Тимошенко, що могло посилити позиції цієї політичної сили на місцевих виборах (при тому, що завдяки популістській експлуатації теми тарифів і т.д. її рейтинг і так почав підвищуватися, – ред.). От, мовляв, «друзі» по коаліції вирішили відреагувати. Однак співбесідник Finbalance висловив думку, що це «найслабша версія поточних подій».

Варінт же «смачних активів» він відмовився коментувати.

ДОДАНО у середу 23 вересня о 15:57

P.S. Детальні коментарі глави НБУ Валерії Гонтаревої з приводу ситуації в банку “Фінанси та кредит” .

Топ