Компромат из достоверных источников

Уважаемые заказчики DDoS-атак! Рекомендуем Вам не тратить деньги и время впустую, так что если Вас что-то не устраивает на нашем сайте - значительно проще связаться с нами - [email protected]

Заказчики взлома сайта, мы можем бадаться с Вами вечно, но как Вы уже поняли, у нас нормально работают бекапы, а также мы и далее легко будем отлавливать и блокировать ваши запросы, поэтому также рекомендуем не тратить деньги и время впустую, а обратиться к нам на вышеуказанную почту.


Колишній банкір-нардеп має віддати державі цінну колекцію творів мистецтва за борги

Колишній банкір-нардеп має віддати державі цінну колекцію творів мистецтва за борги

Abos.Ru
Колишній банкір-нардеп має віддати державі цінну колекцію творів мистецтва за борги

Суд визнав право Національного художнього музею України на отримання творів колекції образотворчого мистецтва АТ «Градобанк». Про це свідчить  ВГСУ від 15 квітня і Госпсуду міста Києва від 25 вересня.

Ще у 1996 році Нацбанк видав «Градобанку» кредити, за які останній передав в заставу 785 творів мистецтва. Їх вартість, згідно з актом оцінки експертної комісії, на той час становила $5,18 млн.

«Градобанк» кредити Нацбанку не повернув, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 9,49 млн грн.

У 1998 році НБУ суд дозволив НБУ розпорядитися заставним майном. Однак Верховна Рада, враховуючи високу культурну цінність колекції і важливість її збереження для України, заборонила продаж картин на аукціоні.

У 2004 році Верховна Рада прийняла закон про передачу колекції АТ «Градобанк» у державну власність на постійне зберігання до Національного художнього музею у Києві.

У 2005 році Мінкультури, Національний художній музей і «Градобанк» уклали договір про порядок передачі колекції державі. При цьому музей, отримавши гроші від Мінкульту, перерахував НБУ 9,49 млн грн у якості відшкодування заборгованості «Градобанку».

Картини знаходилися у НБУ. Музейникам навіть довелося йти до суду, щоб зобов’язати Нацбанк передати їм колекцію. Скільки творів мистецтва було передано, у судовому рішення не вказано.

Разом з тим у 2008 році Конституційний суд визнав неконституційними положення закону про передачу колекції «Градобанку» у державну власність. У результаті НБУ поновив заборгованість «Градобанку», повернувши гроші Національному музею.

З 2012 року «Градобанк», вважаючи договір 2005 року із Мінкультом і музеєм нікчемним, вимагає визнати відсутнім у музею права на картини. Та у квітні цього року ВГСУ залишив цей позов без задоволення.

Суд не прийняли до уваги посилання «Градобанку» на нікчемність договору 2005 року, оскільки на той час закон про передачу колекції у державну власність був чинним.

Також суд спростував доводи «Градобанку», що договір спрямований на незаконне заволодіння його майном. Суд наголосив, що на сьогоднішній день борг «Градобанку» перед НБУ не погашений.

На виконання постанови ВГСУ від 15.04.2015 було відкрито виконавче провадження, яке «Градобанк» намагався оскаржити, однак безрезультатно.

У 2000 році АТ «Градобанк» було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Основним власником банку був  Віктор Жердицький. У 2000 році він був затриманий у Німеччині за звинуваченням у  2 млн євро, призначених для виплат остарбайтерам. У німецькій в’язниці Жердицький провів кілька років. Після скасування вироку він  в Україну у 2005 році.

До колекції АТ «Градобанк» входять твори відомих українських та зарубіжних митців, зокрема, Миколи Пимоненка, Тараса Шевченка, Олександра Богомазова, Сальвадора Далі, Пабло Пікассо, Марка Шагала та інших. Станом на 2014 рік прогнозна вартість колекції склала .

Топ