Вы здесь
Уважаемые заказчики DDoS-атак! Рекомендуем Вам не тратить деньги и время впустую, так что если Вас что-то не устраивает на нашем сайте - значительно проще связаться с нами - [email protected]
Заказчики взлома сайта, мы можем бадаться с Вами вечно, но как Вы уже поняли, у нас нормально работают бекапы, а также мы и далее легко будем отлавливать и блокировать ваши запросы, поэтому также рекомендуем не тратить деньги и время впустую, а обратиться к нам на вышеуказанную почту.
Українського офіцера, який вижив під Іловайськом, за затримання сепаратиста розжалували до рядового
Українського офіцера, який вижив під Іловайськом, за затримання сепаратиста розжалували до рядового
Українського офіцера, який вижив під Іловайськом, за затримання сепаратиста розжалували до рядового
Підполковник військової служби правопорядку нібито незаконно застосував спецзасоби до підозрюваного у зв’язках із терористами.
Сергій Стрілець – кадровий військовий з Рівного. Йому 38 років, 18 з яких він віддав службі в армії. Коли на Сході почалась війна, чоловік був майором військової служби правопорядку. У червні минулого року його відрядили на Луганщину. На блокпосту бійці АТО затримали озброєного чоловіка, якого запідозрили у роботі на бойовиків. Стрільцю наказали конвоювати затриманого на базу і подбати, щоб той не втік.
- У затриманого вилучили мисливський автомат «Форт», набої 7,62 до нього, карта України із певними прокладеними маршрутами, – говорить Сергій Стрілець. – Я затриманого доправив на базу, а ввечері мене викликав командир 51 бригади Павло Пивоваренко, який наказав мені подбати про охорону цього громадянина. Я питаю, де ми маємо тримати, адже в нас не було для цього пристосованого приміщення? А командир каже – пристебни його до бочки з водою, щоб він не втік і не заподіяв шкоди нашим військовослужбовцям.
Сергій наказ виконав, а затриманого наступного дня конвоювали у штаб сектора. Самого ж офіцера через місяць відрядили на Донеччину. Разом з бійцями 51-ої механізованої бригади він опинився під Іловайськом, де потрапив в оточення. Їхні позиції безперервно обстрілювала ворожа артилерія. Під час однієї з таких атак чоловік дивом лишився живим, адже снаряд влучив у намет, який військові залишили незадовго до початку обстрілу.
З оточення Сергію вдалося вирватися. За це офіцера підвищили в званні до підполковника, але кілька місяців тому він дізнався, що командування хоче розжалувати його до рядового – за вже забутий випадок на Луганщині.
- Мене викликали до Головного управління Військової служби правопорядку, де прямим текстом начальник відомства мені сказав, що клопотатиме перед Міністром оборони про розжалування мене до рядового, тобто за позбавлення мене офіцерського звання з підполковника до рядового, – згадує військовий. – Я, звісно, поцікавився причиною такого кроку. Він сказав, що я незаконно застосував спецзасоби до затриманого, адже надів наручники на громадянина, який був затриманий військовослужбовцями 51-ої бригади.
Командир бригади Павло Пивоваренко, який наказав прикувати затриманого до бочки з водою, підтвердити свої слова не може, адже безслідно зник після подій під Іловайськом. Проте, наказ чули інші офіцери.
- Стрілець Сергій Миколайович був старшим Військової служби правопорядку у нашій батальйонно-тактичній групі. Можу підтвердити, що він мав завдання надіти на затриманого наручники і зберегти його до приїзду тих осіб, які мали його забрати, що і було зроблено, – розповідає заступник командира 51-ої ОМБР у 2014 році Петро Марко. – Тобто він виконав розпорядження штатного командира бригади.
Петро Марко
Кілька днів тому Сергій Стрілець отримав офіційний наказ про своє розжалування до рядового. Для дружини військового ця звістка стала шоком.
- Я би дуже хотіла запитати в нашого пана Президента Порошенка, у Міністра оборони і керівництва Військової служби правопорядку. Скажіть мені, будь-ласка, якщо би рік тому мого чоловіка, який пройшов Іловайський котел, і не дай Боже, його привезли би мені в цинковій труні, кого би ви тоді зробили винним? – каже Вероніка Стрілець. – Скажіть, як нам далі жити, адже в мене є дитина, сім’я – за що нам жити?
Вероніка Стрілець
Наказ про позбавлення Стрільця військового звання ще може бути скасовано. Цього не виключає начальник Генштабу України Віктор Муженко, який пообіцяв ретельно вивчити історію розжалуваного офіцера.
- Можу запевнити, що ми розберемося в цій ситуації і все буде так, як повинно бути – справедливо до підполковника Стрільця, – запевняє Віктор Муженко.
Сам Стрілець миритися із наказом про своє розжалування не збирається. Він планує зібрати всі докази своєї невинуватості і подавати на Міністерство оборони до суду. Якщо доведеться, запевняє військовий, він готовий дійти навіть до Європейського суду з прав людини. Адже впевнений, що жодного злочинного наказу не виконував.
Максим ЛОЗОВИЙ.
ТопСамое читаемое