Компромат из достоверных источников

Уважаемые заказчики DDoS-атак! Рекомендуем Вам не тратить деньги и время впустую, так что если Вас что-то не устраивает на нашем сайте - значительно проще связаться с нами - [email protected]

Заказчики взлома сайта, мы можем бадаться с Вами вечно, но как Вы уже поняли, у нас нормально работают бекапы, а также мы и далее легко будем отлавливать и блокировать ваши запросы, поэтому также рекомендуем не тратить деньги и время впустую, а обратиться к нам на вышеуказанную почту.


Як вивести 23 мільйони з держкорпорації. Післямова

Як вивести 23 мільйони з держкорпорації. Післямова

Олексій Павленко. pzcu.gov.ua 

 

У розпорядження автора потрапив “план” виведення коштів з Державної продовольчо-зернової корпорації України — ДПЗКУ.

Недавно ЕП опублікувала статтю .

Вона засвідчила, що з окремих відомств та держпідприємств і надалі “викачують” кошти, а для їх керівників досі існують плани збору податі, які спускають згори.

Зокрема, у розпорядження автора потрапив “план” виведення коштів з Державної продовольчо-зернової корпорації України — ДПЗКУ.

Це підприємство входить до трійки найбільших підприємств, які підпорядковуються аграрному міністерству.

Його дохід у 2014 році 7 млрд грн.

У згаданому документі детально розписано, з яких видів діяльності ДПЗКУ можна виводити кошти.

Також “план” містить обчислення за місяцями. Він, власне, був описаний у статті, але досі не публікувався.

Зараз “план” публікується — у тому вигляді, у якому він потрапив до “Економічної правди”.

для збільшення

Можливо, у цьому не було б сенсу, якби не прізвища, які містить документ. Вони, на жаль, залишилися поза увагою. Передбачалося, що саме згадані тут особи будуть адмініструвати “потоки”. Кожен на своїй ділянці.

З документа виходить, що одну з найважливіших ролей у “плані” відводили Сергію Пополітову, який числиться начальником управління закупівель департаменту ЗЕД ДПЗКУ. До цього він працював у скандальній , яку “вмонтували” у ринок при Януковичі, і яка мала купу привілеїв.

Саме Пополітов повинен був отримати посаду топ-менеджера в корпорації, але, схоже, його роль переглянули. Не були призначені на посади заступників й інші менеджери, вказані у документі.

Тут необхідний невеликий відступ. ЕП уже писала, що ДПЗКУ контролюється не лише профільним міністерством — у корпорації завжди були наглядачі від правоохоронних органів. Раніше , а зараз, схоже, від ГПУ.

Що про це свідчить? Десь на початку липня в ДПЗКУ відбулися важливі кадрові зміни. З'явилися два нові заступники голови — Олександр Німас і Василь Сахненко. Ці прізвища, до речі, в документі не згадуються.

Німас працював лише у прокурорських установах і кілька місяців — в “Укрспирті”.

Сахненко трудився у компанії “Київська інвестиційна компанія “Вдала”, засновники якої мають спільний бізнес з власником футбольного клубу “Десна” Олексієм Чеботарьовим. Зокрема, їх спільна компанія називається ТОВ “Бізнес-спорт-милосердя-Карпати” — “БСМ-Карпати”.

Натисніть для збільшення

для збільшення

Чеботарьова називали куратором спиртової галузі в часи Януковича і організатором завезенняв “тітушок” у Київ під час революції. В колишній голова “Укрспирту” називав Чеботарьова наближеним до ще одного міністра-втікача — Олександра Захарченка.

Більшість співрозмовників ЕП кажуть, що генпрокурор Віктора Шокін тісно пов'язаний з Чеботарьовим. За їх словами, декілька років тому генпрокурор витягнув останнього з тюрми. 

Ще один цікавий факт: одним із засновників компанії “Вдала” раніше була дружина іншого заступника голови ДПЗКУ — Олександра Сеня. Сень, до речі, працював у міністерстві Присяжнюка і, за законом “Про очищення влади”, уже мав би бути звільнений. Будемо сподіватися, що його ще не встигли “люструвати”.

Тепер же повернемося до інших прізвищ, вказаних у “плані”.

На посаду начальника управління закупівель планувалося призначити Наталію Кузнєцову. Їй, судячи з документа, доручалося забезпечити найбільший “тіньовий” заробіток — 15 млн дол. Про Кузнєцову відомо небагато — у неї є спільний бізнес з таким собі Василем Проценком, який теж працював у “Хліб інвестбуді”.

Наступний персонаж — Тетяна Лимар. За “планом”, вона повинна була налагодити “канали” в логістиці. Це друга за розміром стаття “тіньових” доходів.

З серпня 2005 року до грудня 2013 року Лимар працювала у компанії “Кернел-трейд” на посаді адміністратора транспортної служби. З грудня 2013 року до квітня 2015 року вона керувала відділом логістики ДПЗКУ. З квітня 2015 року — начальник управління транспортної логістики корпорації.

 

, що з середини 2014 року послуги перевезення ДПЗКУ надавало ТОВ “Зернолоджистик”, у якому 25% належить ДПЗКУ, а 75% — невідомій приватній особі. Саме на цю поспіхом створену компанію із статутним капіталом 1 тис грн припадала найбільша кількість замовлень корпорації у 2014 році.

Серед вказаних в документі осіб, які повинні були залишитися на своїх посадах, фігурує директор Одеського зернового терміналу Олександр Одольський. На сайті корпорації повідомляється, що він досі керує одеським елеватором.

Як зазначається в документі, директором департаменту закупівель і зовнішньоекономічної діяльності ДПЗКУ планувалося призначити Михайла Срібного. У цьому ж департаменті він працював заступником директора з травня 2014 року, проте звільнився. Точну дату його звільнення встановити не вдалося.

При цьому заступником директора того самого департаменту автори “плану” бачили Андрія Друзяку. Він є співвласником групи компаній Zerno.ua. До цієї групи входять ТОВ “Кийагропродукт” та ТОВ “Зерно.уа”.

Про ці компанії . Вони були “заточені” під ДПЗКУ. Так, близько 15% закупівель зерна корпорацією у 2014 році припадають саме на ці дві фірми.

Всі інші фігуранти документа, напевно, також варті уваги.

Замість висновку

Ймовірно, що більшість вказаних у “плані” осіб могли й не отримати цих посад. Коли писався цей документ, це остаточна його версія чи чернетка — невідомо. Після цього могли відбутися певні зміни.

Проте точно відомо, що готувався “план” на травень-грудень 2015 року. Навряд чи його писали заздалегідь — за часів Азарова чи першого постмайданного уряду.

Втім, на думку аграрного міністра Олексія Павленка, це .

Топ