Компромат из достоверных источников

Уважаемые заказчики DDoS-атак! Рекомендуем Вам не тратить деньги и время впустую, так что если Вас что-то не устраивает на нашем сайте - значительно проще связаться с нами - [email protected]

Заказчики взлома сайта, мы можем бадаться с Вами вечно, но как Вы уже поняли, у нас нормально работают бекапы, а также мы и далее легко будем отлавливать и блокировать ваши запросы, поэтому также рекомендуем не тратить деньги и время впустую, а обратиться к нам на вышеуказанную почту.


За рік-півтора ситуація щодо боротьби з корупцією в Україні поліпшиться — директор НАБ Ситник

За рік-півтора ситуація щодо боротьби з корупцією в Україні поліпшиться — директор НАБ Ситник

Артем Ситник  radiosvoboda.org

 

“Активізуються спроби дискредитувати мене як директора і Національне антикорупційне бюро загалом”

Напередодні минуло чотири місяці після призначення президентом України Петром Порошенком директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника.

Пан Ситник запевняв, що повноцінну роботу новостворене антикорупційне бюро розпочне вже з 1-го жовтня нинішнього року. 25 серпня має початися тренування перших детективів. А от другого вересня в Україну має прибути моніторингова місія, яка перевірятиме стан створення Національного антикорупційного бюро.

Чи справді Національне антикорупційне бюро готове запрацювати вже за півтора місяця?

Перед тим, як ми докладніше почнемо нашу розмову, надам слово нашому колезі Андрію Кузнецову, який розкаже про створення і перші кроки Національного антикорупційного бюро України. 

- Пане Ситник, як зауважує мій колега, до Вас чимало запитань від громадськості. Передовсім цей скандал останніх днів. Що там з цим кримінальним провадженням проти Вас, яке порушене ГПУ за зверненням народного депутата Віталія Купрія?

- Я думаю, що це не останнє провадження стосовно мене і  наших працівників. Є достатньо ще сильна корумпована система, яка не хоче, щоб антикорупційне бюро з’явилося і почало свою роботу. Починаються якісь фейкові новини, які потім використовуються для того, щоб починати якісь фейкові розслідування.

Тому я це сприймаю як частину своєї роботи, частину роботи бюро. Ці спроби дискредитувати мене як директора і дискредитувати антикорупційне бюро ще до того, як воно почне свою роботу. Оскільки вже після того, як воно почне свою роботу, це зробити буде набагато важче.

- А це кримінальне розслідування відбувається? Закрите воно? На якій стадії воно зараз, за Вашими даними, як фігуранта?

- Я не можу погодитися з тим, що я є фігурантом.

- Можливо, я неправильно висловлююся, з юридичної точки зору?

- Я не знаю. У нас ГПУ настільки любить відкривати провадження, що якщо я буду відслідковувати за кожним провадженням, то я просто не буду встигати виконувати свою роботу.

- А Вас на якісь слідчі дії викликали чи ні? З ГПУ не було дзвінків?

- Прийшов запит. Ми дали відповідь з приводу цієї теми.

- Тобто дружина літала до Лондона не за державний кошт?

- Так.

- Гаразд. Отже, 1 жовтня цього року має запрацювати вже реально Національне антикорупційне бюро України. Так? Буде це через 1,5 місяця?

- Так, буде. Я, коли був призначений на посаду, у квітні, відразу була напрацьована дорожня карта запуску бюро. І тоді було задекларовано, що бюро почне працювати у жовтні 2015 року. Від своїх слів я не відступаюся. Ми проробили колосальну роботу. До речі, якщо Ви не заперечуєте, я Вам передам звіт який був презентований мною.

-  Що вдалося за квітень-серпень 2015 року?

- Якщо коротко, то основне завдання переді мною як директором і перед першими працівниками бюро було завдання провести відкриті конкурси на призначення на посади в Національному антикорупційному бюро. Структура цього конкурсу дуже складна, оскільки для того, щоб почати конкурс, необхідно створити конкурсну комісію, до складу якої включаються представники Ради громадського контролю, яка створюється при Національному антикорупційному бюро.

Сама рада обирається також за конкурсом. І тому така конструкція вимагає дуже великих організаційних заходів. І фактично ми отримали можливість проводити конкурс лише 8 червня 2015 року, коли президент затвердив положення про Раду громадського контролю, був проведений конкурс на обрання членів Ради громадського контролю. Після того вони делегували трьох представників у конкурсну комісію. В першу конкурсну комісію. Оскільки на сьогоднішній день уже дві конкурсні комісії працює в Національному антикорупційному бюро. Одна — це основна, яка відбирає детективів.

- Тобто, один конкурс в Національному антикорупційному бюро — це відбір детективів, як мають уже…

- … у нас в антикорупційному бюро на всі посади проводяться відкриті конкурси.

- Детективи — раз.

- Начальники аналітичного підрозділу, оперативно-технічний підрозділ, фінансовий підрозділ.

- Зрештою, скільки у Вас буде підлеглих, коли запрацюєте з 1 жовтня? 

- Законом передбачено 700 осіб.

- Тобто це і детективи, і…?

- І особи начальницького складу, тобто управління спеціальних операцій, оперативно-технічне управління, аналітичний підрозділ, кадровий підрозділ.

На сьогоднішній день на посади призначено 20 осіб. І сьогодні триває четвертий день співбесіди з тими кандидатами на посади детективів у Національне антикорупційне бюро, які пройшли перші три.

- Не всі до кінця розуміють. Хоча Національне антикорупційне бюро працює фактично понад чотири місяці. Є ж, наприклад, ГПУ — вона розслідує корупційні справи. Є СБУ. А тепер ще й Національне антикорупційне бюро. Не буде тут дублювання? Поясніть, у чому відмінність?

- Ні, дублювання не буде із-за того, що розмежування компетенції між органами досудового слідства передбачене ст. 216 КПК України, де чітко передбачено, хто, якими справами, який слідчий підрозділ займається.

- Тобто СБУ займається?

- СБУ займається своїми статтями. Це, в основному, військові злочини, державна зрада, шпигунство. ГПУ — це середня корупція, якщо говорити простіше, спеціальні суб’єкти злочину, окрім тих злочинів, які підслідні Національному антикорупційному бюро.

- І які ж підзвіті Національному антикорупційному бюро?

- Корупційні злочини, якщо вони скоєні колишніми президентами України, прем’єр-міністрами, членами уряду, службовими особами І і ІІ категорій. І відповідно по органах. Якщо брати прокуратуру, то це найнижчий суб’єкт, який підслідний Національного антикорупційного бюро, то це начальник структурного підрозділу прокуратури області.

- Тобто, умовно кажучи, коли президент порушить закон, то ви цим буде займатися?

- Колишній президент.

- Щодо взаємодії з СБУ, з прокуратурою. Процесуальний супровід того, чим займатиметься Національне антикорупційне бюро, має займатися спеціальна антикорупційна прокуратура. Але ж створення відбувається надто повільно. І фактично, якщо вона не буде створена, то і з 1 жовтня Національне антикорупційне бюро не почне працювати. Чи ні?

- 31 серпня приїжджає моніторингова місія з ЄС, яка буде перевіряти і стан створення антикорупційного бюро, і стан створення антикорупційної прокуратури, і стан створення так званого…

- На сьогоднішній десь стан створення антикорупційної прокуратури на якому етапі? 

- Враховуючи те, що це  орган нагляду, то ми не можемо бути причетними до його створення. Наскільки я знаю, на наступному засіданні парламенту, можливо, будуть призначені сім представників парламенту  у конкурсну комісію з обрання керівника антикорупційної прокуратури. І в подальшому будуть призначені також через конкурс представники, рядові працівники антикорупційної прокуратури.

- І все ж таки, на Ваш погляд, створення антикорупційної прокуратури, не загальмує роботу антикорупційного бюро з 1 жовтня?

- Я ще раз наголошую, що я на себе брав зобов’язання створити бюро у тому форматі, яке зможе запрацювати 1 жовтня. Я це зобов’язання виконаю. І на сьогоднішній день у такому достатньо напруженому графіку працює конкурсна комісія. Наприклад, з 220 людей, які пройшли три етапи конкурсу на посади детективів, на сьогоднішній день проведено співбесіди з понад 100 кандидатами. Тобто вже більше ніж з половиною проведені співбесіди. І зараз конкурсна комісія закінчує. І паралельно ці кандидати перевіряються, як я вже говорив, і представниками СБУ, і...

- Це на посади детективів, так?

- Звичайно.

- До речі, Вам у цьому допомагає громадський активіст, експерт з протидії корупції Даря Каленюк.

- Дар’я Каленюк — член конкурсної комісії.

- Пані Каленюк, Ви теж займаєтеся відбором детективів для Національного антикорупційного бюро. Як це відбувається? 25 серпня, справді, як планували, почнеться тренування цих детективів чи ні?

Даря Каленюк: У вересні, ми очікуємо, буде навчання для детективів саме. Я думаю, що наприкінці наступного тижня вже список детективів  буде відомий. Конкурсна комісія його оголосить. Але потім ще буде процедура перевірок, детальна перевірка і так далі.

На тому конкурсна комісія вже втрачає свої повноваження щодо детективів. Далі ми будемо інші посади обирати.

- Як просувається процес? Дійсно, є кого взяти у детективи, на Ваш погляд?

Даря Каленюк: Чесно кажучи,  я думала, що буде гірше. Обирати є з кого, є багато представників з регіонів, що мені подобається. Попередньо нам приглянулися і представники з приватного сектору, і з державних органів. Є також діючі працівники правоохоронних органів, які досить сильні, але ми до них найбільш прискіпливо приглядаємося. І якщо в нас є якась інформація, що ми можемо їм не довіряти, то ми відразу їх відкидаємо.

Топ